APŽVALGA

Dažniausiai atliekant langų montavimo darbus siūlės sandarinimui yra naudojamos poliuretaninės putos. Jos nuostabiai izoliuoja garsą ir sulaiko šilumą. Tačiau šios putos nepasižymi atsparumu drėgmei ir ultravioletiniams spinduliams. Praėjus tam tikram laiko tarpui dėl temperatūrų skirtumo pradeda judėti lango rėmas, todėl tarp jo ir sienos susidaro maži plyšeliai. Šie maži plyšeliai praleidžia drėgmę ir gali būti langų rasojimo ir pelėsio susidarymo priežastis. Norint pasirūpinti langų sandarumu būtina atlikti langų apdailos darbus ir apsaugoti montavimo putas nuo išorinio poveikio.

Langų angokraščių apdaila

Langų angokraščių apdaila po langų įdėjimo yra būtina dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia privaloma užtikrinti sandarumą, nes priešingu atveju aplink angokraščius ir ant šalia esančių sienų gali pradėti rastis pelėsis, o taip pat netinkamai atlikus langų konstrukcijų sandarinimą juntamai pablogėja kambario termoizoliacija. Antra priežastis, kodėl reikėtų atlikti langų apdailos darbus yra estetika. Po langų įdėjimo lieka daug darbo pėdsakų (sandarinimo putos ir pan.), o juos pašalinti galima tik apdailos pagalba.
Priklausomai nuo Jūsų poreikių mes Jums siūlome kelis apdailos variantus.

Dalinė langų apdaila

Vykdant dalinę langų apdailą angokraščiai yra apklijuojami lipnia plastikine juosta. Ji yra gana patvari ir ilgai atlieka savo paskirtį. Šią juostą galima naudoti tiek vidaus, tiek lauko apdailai ir jos gali pilnai pakakti, jeigu keičiant langus angokraščiai buvo nedaug pažeisti. Šis sprendimas apsaugos montavimo putas nuo drėgmės, ultravioletinių spindulių bei atmosferos poveikio.

Pilna langų apdaila

Į šį terminą įeina gruntavimas, tinkavimas, glaistymas bei dažymas. Atlikus šiuos darbus, užtikrinamos geros langų termoizoliacinės savybės, o langų montavimo putos yra pilnai apsaugomos nuo vandens, ultravioletinių spindulių ir atmosferos poveikio.

Langų apdaila gipso kartonu

Gipskartonio plokštės (GKP) dėl savo universalumo, yra vienos plačiausiai naudojamų statybinių medžiagų. Jos rado panaudojimą ir langų angokraščių apdailos darbuose. Šis metodas yra paprastesnis nei prieš tai minėta pilna langų apdaila. Pakanka ant angokraščių užklijuoti GKP ir beveik iš karto galima ją dažyti.